| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua. Am permis de 3 luni si azi cand m-am urcat la volan, dupa mai bine de o luna de cand nu am mai condus am sesizat ca nici nu mai pot pleca de pe loc? Ce ma sfatuiti? sad

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nici nu se poate spune ca ai luat permisul. Daca nici atat nu mai stii, nu as vrea sa ne intalnim in trafic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi intr-un loc retras cu cineva experimentat să repeți, daca nu mai ia lecții de condus

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te sfatuiesc sa exersezi.
Foloseste acceleratia cu incredere, pleaca cu "foarfeca".
Probabil ai facut scoala pe vreo masina mica, cu motor diesel mare, si ai invatat ca plecarile se fac la relanti, doar din ambreiaj.

| gabicoo a răspuns:

Mai fă niște ore de condus cu un instructor sau cu un prieten șofer!

| 1234568807 a răspuns (pentru gabicoo):

Nu are cum sa mai faca ore de condus daca nu mai e inscrisa la nicio scoala, doar daca are cunostinte cu un instructor care sa o ajute

| Vântulalb a răspuns:

Sa mai iei cateva ore de condus. Cu fostul tau instructor, sau cu altul.

| 1234568807 a răspuns:

Cum ai luat permisu daca in 3 luni ai uitat si cum sa pleci de pe loc?

| Viorelaa26 a răspuns (pentru 1234568807):

Asta se datoreaza faptului ca n-am mai condus?

| 1234568807 a răspuns (pentru Viorelaa26):

Nu se poate sa uiti totul in 3 luni, de in timp ce ai luat permisu trebuie sa stii, sa iti intre in reflex, condusu nu e ca mersu pe bicicleta sa zici ca daca nu mai sti mai exersezi, de in timp ce participi la traficul public trebuie sa dai dovada de siguranta

| Momentan a răspuns:

După loc cred și eu. Încearcă de pe loc să pleci ușor și cu lămâile puse.