| angi1998 a întrebat:

Mi s-a retinut permisul categoria B pentru ca am consumat alcool si dupa m-am urcat la volan (25.12.2018) in fiola mi-a iesit 0.41.
Pana in ziua de azi nu stiu nimic de permis.
Unde ma pot interesa sau ce pot face?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si nu te-au dus pentru recoltarea de sange? Cu 0, 41 in aer expirat aveai alcoolemia peste 0, 8 si fapta constituie infractiune si trebuia sa fii chemat la politie sau procuror, cel putin pentru o declaratie. Intereseaza-te la politia rutiera din care face parte politistul care ti-a retinut permisul.

| angi1998 explică (pentru Ioandelasal):

Ba da mi s au recoltat probe de sange dar nu am primit nicio citatie sa ma prezint pentru declaratie sau pentru cv acl...

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

SRPCIV din raza judetului de care apartii suni sa intrebi ce ai de facut ca sa il recuperezi

| angi1998 explică (pentru mgtow):

De unde pot face rost de nr lor?

| mgtow a răspuns (pentru angi1998):

Pe google cauti srpciv contact din orasul tau

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiind infactiune probabil ti s-a deschis un dosar penal si iti vezi permisul inapoi daca e cazul dupa proces.