| tanaseiulian a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor. Am 18 ani si as vrea sa imi cumpar o masina pana in 2000 de euro! As vrea sa aleg între Logan1.6 benzina +gpl / Logan 1.4 Benzina +gpl. Iar ultima fiind opel astra G 1.6 benzină. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Ia Logan 1.6 daca iti ajung banii. Daca nu gasesti cu GPL gata montat dar pretul e bun si masina e ingrijita si fara rugina ii poti pune apoi tu instalatia GPL. De Astra G nu stiu nimic dar banuiesc ca la acelasi pret sunt mai vechi si cu mai multi kilometri la bord.

| tanaseiulian explică (pentru andreia67):

Ce zici de un logan 1.4 benzina + gpl la 1900 de euro? Ce părere ai?

| andreia67 a răspuns (pentru tanaseiulian):

Din ce an, nivelul de echipare, starea caroseriei, km (reali) la bord, starea generala, etc? Sunt mai multe lucruri de luat in calcul aici.

6 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Daca ai mai strange ceva bani ti-as recomanda logan din 2010 1.5 dci 75-85cp. Nu de alta dar e mai frumos modelul acesta fata de prima generatie si poti sa iei ce motor vrei daca nu vrei dieselul.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Evita Opielul. O cunostiinta de-a mea si-a luat un Astra G fix de 2000 Euro. Bucuresti-Constanta-Bucuresti= 5l de ulei consumati.

| Mihai1810 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Daca o cunostinta de-a ta si-a lua teapa cu o anumita marca de masina pentru ca nu a stiut sa o verifice inainte de a o cumpara asta nu inseamna ca acea marca de masina e proasta.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Mihai1810):

Ai dreptate. Doar ca Opiel chiar e o marca de masini proaste, mai ales daca vorbim de Astra G, masina care nu s-a comercializat niciodata in vestul Europei. Or fi stiind ei de ce.