| Parascut a întrebat:

Buna ziua am si eu o intrebare am vandut acum cateva luni o masina la dezmembrari dar nu am trecut masina la primarie sau la politie este nevoie sa mai ofer ceva cumparatorului?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta inseamna ca la politie masina a cui este, a unei a3a persona de la care tu ai cumparat o?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu o ai nici la primarie si nici la politie, nu trebuie sa ii dai nimic.
Eventual actele pe care le ai de la masina (certificat, carte de identitate).
Normal nu aveai dreptul sa o vinzi, iar el nu trebuia sa o cumpere fara nici un act de provenienta laughing
Dar cat timp nu exista plangere pentru masina respectiva, e doar fier vechi.