| Avr a întrebat:

Buna ziua,
Am stergatoare de 50 pe dacia logan 2009 benzina, as putea monta stergatoare de 55?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Poti, de ce nu, dar de ce ai face asta?
Masoara distanta intre lamele ștergătoarelor actuale, sa te asiguri ca ai mai mult de 5 cm intre ele si vezi daca iti ramane si sus o toleranță de 2.5 cm pana la marginea parbrizului. Daca te incadrezi in aceste limite, poti pune stergatoare de 55.

| darrio2007 a răspuns:

Vrei sa stergi si geamurile laterale?
Daca prevede de 50, nu te ajuta cu nimic cele de 55.

| Avr explică (pentru darrio2007):

Pe partea soferului nu sterge puna sus stergatorul daca estia asa sarcastic sa stii si detaliile

| darrio2007 a răspuns (pentru Avr):

Sunt șofer de 35 de ani. Nu am fost sarcastic. Este important sa stearga mai mult de la jumatate in jos, pentru ca acolo este soseaua pe care mergi.
In sus, doar daca vrei sa te uiti dupa pasari.
Fara a fi sarcastic.