| Ee0011 a întrebat:

Buna ziua. Am un golf 4 si de ieri nu mai funcționează luminile, ștergătoarele, caldura și semnalizările dintr-o data s-au oprit toate, am verificat toate siguranțele toate sunt bune.
De la ce ar putea fi?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai sigurante in mai multe locuri. Vezi-le si pe alea de la motor, si pe alea din bord.

| relian a răspuns:

Mai cauta, ai putea sa ai mai multe sigurante, decirt cele unde ai spus tu ca ai verificat.
Asa au unele masini, au mai multe locuri cu sigurante, nu-s toate puse in aceiasi cutie.

Plus de asta acea cutie are si o diagrama sau lista, iti spune ce numar este siguranta si la ce circuti anume este.

De exemplu trebuie sa gasesti ceva hadlights, Lights, etc. Daca nu ai gasit ceva genul asta, atunci inseamna ca mai e o alta cutie cu sigurante in alt poc pusa.

| Xox0 a răspuns:

Bateria?

| Ee0011 explică (pentru Xox0):

Bateria este buna.

| Ee0011 explică:

Am plecat cu mașina de acasă și când sa ne întoarcem înapoi nu a mai funcționat, am stat vreo ora plecat

| Ee0011 explică:

Când am plecat funcționa