| CorbanVlad a întrebat:

Bună ziua tuturor, am o problemă la un Audi A4 B6, mașina a stat timp de 1 an jumătate pe tușă(nefolosită) acum imediat ce-i pun contactul ștergătoarele merg continuu, abia după ce iau contactul se opresc, ce aș putea să fac?
Am schimbat releul și tot asa merge, am verificat siguranțele și tot asa merge unde ar putea fi problema?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cred ca maneta e problema, incearca sa o deconectezi. Daca problema dispare, ea e vinovata.
Daca nu e maneta, atunci a intepenit contactul de revenire din motorasul stergatoarelor, si e mai lunga distractia.
Presupun ca ai venit cu bani din strainatate, deci... Mai bine renunti la VW-ul asta vechi laughing

| CorbanVlad explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Problema este ca l-am luat de la cumnatul meu degeaba și vreau sa o fac când vin acasă sa am cu ce sa ma tarii pentru ca eu dacă îmi iau una noua sta acasă și ruginește ca eu sunt plecat, asa mai bine ma tara cu asta când vin acasă, dar i am făcut toate problemele dinafara de asta, nu ia nici o comanda de la treptele de la ștergătoare, releul l am schimbat și tot degeaba, siguranțele sunt ok.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru CorbanVlad):

Cred ca maneta e problema. La VAG e problema comuna.
Cumpara o maneta noua, aftermarket, si eu zic ca vei rezolva problema.

| vlllaaddd a răspuns:

Ai oprit maneta prin care pornesti ștergătoarele?

| CorbanVlad explică (pentru vlllaaddd):

Da, am oprit o

| CorbanVlad explică (pentru vlllaaddd):

La maneta nu merge nici o comanda, deci cum am pus contactul merg încontinuu ștergătoarele