| Romila_Mihai_1997 a întrebat:

Am venit in concediu in Romania si am masina inmatriculata in Austria.pe durata sederii mele in Romania parbrizul masini s-a fisurat si trebuie sa al schimb. Avand vignieta de Austria cumparata pe un an este lipita pe parbriz.ce pot sa fac sa nu puerd vignieta si am si ITP-ul tot pe barbriz?

2 răspunsuri:
| dolceromania a răspuns:

Ai si acte chitante pe itp si vigneta.Incerca sa dezlipesti acele actibilte cu un aer cald, acolo unde schimbi parbrizu vorbeste cu mecanici ai sanse de 60 la suta sa le dezlipeasca

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa ai si acte pentru cele doua. Daca nu ai pastreaza bucatile de parbriz pe care sunt lipite.