| nllbia99 a întrebat:

Bună ziua!

As dori sa cer o părere din partea celor care știu.

Aș dori sa achiziționez un Mercedes-Benz Sprinter 211 Cdi 2.2l DPF de 125Cp.
Masina exte din 2/2003, modelul lung și are 430. 000km.

Precizez ca o achiziționez din Germania de la cineva privat.

Mașina arată foarte bine, acum e curiozitatea mea de motor și restul.

O părere?
Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Iarasi cumpără lumea vechituri? Si cît dai pe ea?

| nllbia99 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Gerade bei #eBayKleinanzeigen gefunden. Wie findest du das?

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/......7-216-9075

| romeo78 a răspuns:

E greu de precizat, mai ales că nu ați specificat dacă e vorba de versiunea cargo sau de pasageri.
La vechime, numărul de kilometri, dacă este real e mic pentru o utilitară. Dacă mașina e al unui singur proprietar, are cartea de service la zi, de ce nu?
Dar, repet totul depinde de ce versiune este vorba, cât a fost de bine îngrijită.

| nllbia99 explică (pentru romeo78):

Cargo, este de la persoana privata.

| romeo78 a răspuns (pentru nllbia99):

E perfect atunci pentru o transformare, dacă doriți în rulotă.
Iar, faptul că a fost bine păstrat, merită.

| badpanda a răspuns:

Sunt foarte cautate.Km nu sunt multi, mai face inca pe atat fara batai de cap.