| ukGold a întrebat:

Ce parere avet despre Mercedes-Benz Sprinter 515 Marfar. 2.2 Motorina?
Cum va par la piese si cum se comporta la drum lung?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Motoarele 2.2 CDI au fost reusite de la bun inceput. Fac treaba foarte buna.
Piesele de Mercedes nu sunt scumpe; la drum lung, ar trebui sa se comporte bine, dar tine foarte mult de intretinere. Nu am circulat mult cu astfel de dube, dar mi-a placut mult senzatia, sunt stabile.

| ukGold explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mersi mult! eu planuesc sa-mi cumpar pentru lucru si doresc la drum lung, turu va fi de 5500 km si de asta ma intereseaza daca se compora bine la drum lung.
Eu ma gindesc ca pentru spriter 515 baza xxl sa nu fie cam slab motorul 2.2 ma gindesc ca ar trebui ceva mai puternic plus ca eu am sal mai incarс in jur de vreo 3 tone si sa ma pornesc la asa departate, imi fac grij sa nu apara complicatii pe drum

| ukGold explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mersi mult! eu planuesc sa-mi cumpar pentru lucru si doresc la drum lung, turu va fi de 5500 km si de asta ma intereseaza daca se compora bine la drum lung.
Eu ma gindesc ca pentru spriter 515 baza xxl sa nu fie cam slab motorul 2.2 ma gindesc ca ar trebui ceva mai puternic plus ca eu am sal mai incarс in jur de vreo 3 tone si sa ma pornesc la asa departate, imi fac grij sa nu apara complicatii pe drum

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru ukGold):

Asta poti discuta cu soferii de microbuze, sau daca gasesti, pe cineva care face Europa cu duba.
Eu nu am condus mult dube, am mers doar cu cateva, si cunosc un patron ce are firma de curierat extern, insa foloseste Sprintere mai vechi. Stiu ca a avut probleme cu un 2.2, s-a spart in Germania, insa avea foarte multi km. El e pasionat de Mercedes-uri, e la al 2-lea E-klasse, iar majoritatea Sprinterelor lui au 2. 2CDI.

| ukGold explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Da sunt la curent ca acestea mai vechi sunt mai bune ca acestea noi.
Cred ca am sa vorbesc cu soferi care conduc 515 si sa vad si parerea lor