| Marcu_7451 a întrebat:

As dori si eu sa stiu cand voi putea repeta examenul auto teoretic daca astazi l-am picat cu 21 pct si ce acte trebuie sa refac. Deasemeni as dori sa stiu daca trebuie sa-mi fac programare sau ma duc direct cu dosarul in ziua de examinare. Daca am sa promovez examenul auto teoretic care ar putea fi cel mai scurt timp pentru proba de traseu? Va rog mult, raspunde-ti azi!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform legislatiei comisia de examinare trebuia sa va comunice reprogramarea la anuntarea rezultatelor. Daca nu au facut-o, atunci trebuie sa mergi sa te interesezi, eventual sa depui o cerere de reprogamare, in interval de cel mult un an de la absolvirea scolii de conducere. Succes si numai bine!

| HellGuard a răspuns:

Proba de traseu este cea scrisa in dosar, inainte de traseu te poti prezenta oricand pentru a da sala(proba teoretica), de refacut nu trebuie sa refaci nimic, doar trebuie sa iei iar o chitanta pentru inscriere la examen care este de 5 lei pana la a 3 a oara dupa a 3 a oara taxa pentru examen este de 70 de lei parca.
De refacut se reface doar cazierul daca au trecut 6 luni de la emitere si tu nu ai reusit sa iei examenul.