| Marcu_7451 a întrebat:

As dori si eu sa stiu cand voi putea repeta examenul auto teoretic daca astazi l-am picat cu 21 pct si ce acte trebuie sa refac. Deasemeni as dori sa stiu daca trebuie sa-mi fac programare sau ma duc direct cu dosarul in ziua de examinare. Daca am sa promovez examenul auto teoretic care ar putea fi cel mai scurt timp pentru proba de traseu?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In conformitate cu Ordinul MAI nr. 1497/2006, cu md.si compl. ulterioare, art. 8 si 19, candidatii respinsi la proba teoretica trebuie sa solicite personal reprogramarea la sediul serviciului public comunitar si se pot prezenta la un nou examen numai dupa ce au trecut cel putin 15 zile calendaristice de la primul examen. Succes si numai bine!

| katy2010 a răspuns:

Dupa ce ai picat examenul, il poti da dupa CEL PUTIN 2 saptamani.trebuie sa mergi la posta si sa iti iei chitanta pentru categoria pentru care dai examenul.intereseazate la scoala de soferi unde ai facut scoala, pe ce data se dau din nou examenele.NU UITA! MINIM 2SAPTAMANI.succes pentru data viitoare! sa iei permisul!happy

| katy2010 a răspuns:

Am uitat.si pentru traseu, in general se da dupa o saptamana, dar daca mai pici odata, dupa o luna.este posibil sa te puna si acum peste o luna.totul depinde de ei. sper ca te-am ajutat!happy

| Mihaitza_3933 a răspuns:

"sala" se da la un intercal de 15 zile, daca iti amani traseul poti sa dai iar dupa 30 de zile si data cand dai traseul este aleasa de politist in functie de cati oameni sunt inscrisi. Tu din ziua cand te-ai reprogramat si pana la data cand ai traseul poti sa dai sala.
www.cearly.ro --> muzica 9