| kolesnikov a întrebat:

Am dat examenul teoretic auto astazi si am picat cu 21 de puncte. Politistul de fata mi-a spus sa revin dupa 16 zile insa nu mi-a explicat mai mult. Cum ar trebui sa revin? Ma duc si fac iar programare la ghiseu sau ma duc direct cu dosarul si doar intru in sala? In Ilfov, la drpciv in Pipera am dat examenul.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa faci o noua programare, care nu va fi mai repede de 15 zile libere.
Conform Ordinului MAI nr.268/2010, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"Art. 12. - (2) Candidaţii declaraţi «respins» la proba teoretică pot susţine o nouă examinare, cu achitarea taxei corespunzătoare, numai după o perioadă de cel puţin 15 zile de la data declarării ca «respins»."