| liviunm a întrebat:

as putea sa trec masina de pe numele meu pe numele lui tata daca am datorii la fisc?

8 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Daca nu ai o hotarare definitiva si irevocabila de executare silita... atunci DA, POTI!

| TriceleRon a răspuns (pentru Bizon95):

Interesant raspunsul tau. Poti sa dezvolti putin, te rog?

| Bizon95 a răspuns (pentru TriceleRon):

Daca ai o datorie si o hotarere definitiva de executare silita, atunci, daca treci masina pe numele tau o sa ti-o confiste in numele datoriei

| TriceleRon a răspuns (pentru Bizon95):

Am inteles. Mulțumesc.

| armiaso a răspuns:

Ai auzit vreodata de fiscal 0 pe siteurile de vanzari masini?
trebuie sa ai platit impozitul pe masina ca sa poti face transferul de proprietate, daca anaf iti accepta plata doar pe impozitul aferent masinii si nu stinge prima data amenzile si alte posibile impozite, atunci poti sa treci masina pe tine, daca nu, platesti tot

| PeggyRock a răspuns:

Datoriile la fisc au legătură cu mașina? Ca să treci mașina pe numele tatălui tău, trebuie să faci act de vânzare cumpărare pentru care îți trebuie un certificat de la taxe și impozite.

| liviunm explică (pentru PeggyRock):

Si daca am datorii la impozite adica am amenzi imi da pana nu platesc

| PeggyRock a răspuns (pentru liviunm):

Eu știu că nu. Trebuie plătite întâi amenzile, apoi impozitele.