| Lamasanu a întrebat:

Bună ziua. Dacă am o maşina cu numere negre caruia i-a expirat itp-ul pot scoate numere roşii pentru o lună? Menţionez că maşina nu a mai avut numere roşii niciodată.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu

| mihai69 a răspuns:

Poți pune numere roșii doar dacă o radiezi.
La o mașină deja înmatriculată nu poți să pui alte numere (roșii, verzi sau ce culoare ai vrea tu).
Pe a ta o sui frumușel pe o platformă și o deplasezi la cel mai apropiat service care face inspecții ITP și ai rezolvat problema.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Masinile inmatriculate definitiv in tara, nu pot primi numere provizorii (rosii).