| Balasa_Andrei_1998 a întrebat:

de curand am achizitionat un moped Peugot fox si as vrea niste pareri despre ascest moped si unde as gasi piese de schimb. Dau funda care imi da site cu piese.

3 răspunsuri:
| DryIce a răspuns:

Prinde 50km/h? E in 2 timpi deci consuma mult, cam nasol asa. Mai bine luai in 4 timpi si aveai 0, 5l/100 consumu. Piese scutere www.racing-planet.ro orice marca. De curios de cat e motoru? sigur nu e de 49cc ca nu e sageata.

| Balasa_Andrei_1998 explică:

Nu stiu de cat este motorul
Dar pistonul are 40mm diametru si lungimea de 47

| DryIce a răspuns (pentru Balasa_Andrei_1998):

A deci e 49cc. Interesant ca astea nu prind viteza mare. Apai asa are 2l consumu + uleiu, daca turezi blana si nu prinde 70. Ok