| mariusguta a întrebat:

Bună ziua, își poate da seama cineva de problema pe care o am la mașină? Am cumpărat baterie noua crezând ca bateria veche era de vina, bateria noua a fost verificata și este buna, alternatorul a fost verificat și este bun, problema mașinii este următoarea, dacă las mașina staționata mai mult de 3 ore când ii dau cheie nu vrea sa porneasca motorul ca și cum bateria e consumata dar după ce ii dau puțin curent, pornește și pornește toată ziua dacă o pornesc din ora în ora, dar dacă o las staționata mai mult timp pornește doar dacă primește curent, de ce?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mai mult ca sigur: ceva consuma foarte tare curentul, chiar si cand masina este oprita!
Este cauza majoritatii incendiilor de masina.
URGENT du-ri masina le verificare electrica, daca nu vrei sa te trezesti cu masina in flacari!

| ClaudiuM1997 a răspuns:

E posibil sa ai un scurt undeva in masina sau ceva ce consuma curentul respectiv in acele 3-4 ore. Trebuie dusa la electricean si sa verifice el.