| Chetran_Sabin_1994 a întrebat:

..mi sa retinut permisu de conducere pe o perioada de 90 de zile...din cauza vitezeisi am primit 1300 de lei puncte de amendapt a putea scoate permisu ar trebui sa platesc amenda? Multumesc anticipat

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, obtinerea permisului nu e conditionata de plata amenzii, insa de amenda tot nu scapi, va trebui sa o platesti intr-un final, si o vei plati completa daca nu ai vrut sa faci asta in 48 ore cand ai fi platit jumatate doar