| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua si sărbători fericite!

O întrebare scurtă pentru cine e expert in aplicația Waze!

Pe harta daca apas pe fiecare participant la trafic, sub numele lui apare 2 secțiuni, mesaj si bep doar ca nu mă lasă să apas pe ele, si transparente cum ca nu sunt disponibile! Întrebarea e de ce? am luat vreo 5-6 pers si nu merge la niciuna!

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu sunt expert insa cred, ca sa ai posibilitatea sa dai mesaj sau acel bip unui alt utilizator waze trebuie sa ai un anumit rang!
Pe langa asta aceasta functie ar fi periculoasa sa o faci cand conduci, deci cu siguranta ea este limitata de producator deoarece poti face accident, de ce este ea limitata si cand stai pe loc, asta nu stiu sa iti raspund!
E strict parerea mea, nu folosesc decat rar waze!

| JohannesZu a răspuns (pentru Simpatic):

Dau raspuns pentru amândouă răspunsurile! Rank: am un rank destul de mare si puncte multe acumulate, cat despre in timpul condusului, da corect dar aparea la fel si la un participant la trafic care ii aparea 0km/h
Pt raspunsul al doilea: am cont!

Părerea mea: Cred ca trebuie sa fim prieteni ca sa pot sa ii trimis mesaj! Adica acel participant la trafic sa fim prieteni pe Waze!

| carevaescu a răspuns:

Trebuie sa ai și tu cont Waze