| ClaudiuM1997 a întrebat:

stiti ceva de motoarele 1.4 tsi de la vw din 2006? consum, fiabilitate si intretinere? sau e mai bine un 1.6 fsi?. momentan am un seat ibiza 1.9 tdi 90cp alh.as vrea ceva cu mai multi cai putere dar din cate am inteles 2.0 tdi nu e fiabil deloc.

Răspuns Câştigător
| Gheorghiu_Walter_1998 a răspuns:

Salut 1.4 tsi nu e fiabil deloc pe langa faptul ca ai un consum de 11-12 prin oras. Am o prietena care are un vw eos si viziteaza cam des statiile de alimentare. De regula motoarele pe benzina cu turbo consuma multicel. Un motoru bun si rezistent si puternic este 1.8T doar ca ai un cosum destul de mare.