| BeBeRHv a întrebat:

Buna ziua TPU, am o problema la masina imi scade antigelu putin cate putin recent i-am schimbat distributia si pompa de apa scurgeri nu vad ca are, nu inteleg de ce pierde?

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

Il pierde pe undeva si se evapora inainte ca sa vezi umed.
Cu motorul pornit presiunea este mai mare in circuit si atunci incepe sa piarda.
Am si eu aceeasi problema la doua masini si m-am lasat pagubas.
Completez cam 1/2 l pe luna.

| BeBeRHv explică (pentru TrăieşteClipa):

O sa incerc chestia asta sa o las pornita si sa ma uit sub ea.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sigur iti pierde pe undeva daca spui ca la ulei nu se cunoaste nimic.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cel mai problabil garnitura de chiuloasa si ar trebui sa verifici dimineata la teva de esapanent daca iese abur alb si daca are un miros intepator. Acuma cu aerul e relativ fiind foarte rece afara. Trebuie sa-ti dai seama daca este mai mult abur decat anul trecut. Sau uita-te in ulei daca face spuma.

| BeBeRHv explică (pentru Salontanul):

Uleiu nu face spuma

| Salontanul a răspuns (pentru BeBeRHv):

Atunci nu stiu ce poate fi!