| George18011993 a întrebat:

Buna ziua TPU, am o skoda fabia 1.4 mpi si nu mai trage cum tragea cand am luat-o. Oare de ce? Am schimbat bujii noi, bobina de inductie, tot nu merge, multumesc frumos.

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cum stai cu compresia? de aici poate veni raspunsul
Motorul consuma mult ulei?
Daca compresia nu este in parametri normali sau cat de cat normala si motorul consuma ulei mai mult de 0, 5-1 litru la 1000 de km care si asa este enorm, atunci masina numai are caii putere pe care ii avea de noua, sau cand era ok.
Este doar o supozitie, asa cred eu ca se intampla in cazul masinii tale, in realitate poate fi si alta cauza!

| George18011993 explică (pentru Simpatic):

Compresia e buna ulei nu consuma

| romeo78 a răspuns:

Pentru că problema nu este la bujii, ci la raportul aer-benzină.
Pentru că nu mai este reglată, nu a avut parte de o revizie generală, este veche.

| George18011993 explică (pentru romeo78):

Mai concret care este cauza nu va suparati

| romeo78 a răspuns:

Repet, o revizie generală! Un tester legat la computerul de bord, pentru a putea vedea dacă are o eroare undeva.
A nu trage, înseamnă că pe undeva se pierde putere.

| wowmentol2 a răspuns:

De ce nu intrebi direct un mecanic

| George18011993 explică (pentru wowmentol2):

Am intrebat atatia nu stiu