| ReZiSTorr a întrebat:

Buna ziua TPU! O ruda a mea a cumparat din Germania o masina.Cineva s-a dus dupa ea si a trimis-o pe platforma.Problema e ca actele in orginial ale masinii au ramas la cel care a cumparat-o si a trimis-o in tara.Acel cineva e ruda cu mine.Nu le-a trimi deoarece o sa i le aduca cand vine el peste 2 saptamani, iar pe platforma nu a vrut sa i le trimita deoarece daca masina nu mai ajungea la destinatie si asa ma departe.Are doar copie dupa talon, in rest nu are nimic, contract de vanzare cumparare sau orice altceva.Ce se poate face?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Astepti pana ce vin toate actele.
In lipsa actelor, nu poti folosi masina nici prin programul Rabla.

| Violleta2022 a răspuns:

Nimic! Pana nu vine acela cu actele de cumparere originale, nu se poate face nimic!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asteapta 2 saptamani ce sa faca...