| lamasanustefan a întrebat:

Buna ziua TPU!
Sunt din Suceava si de Miercuri in 2 sapt(adica pe 7 Iulie), am orasul pentru Permis cat. B.
Daca il iau Examenul, dovada se poate da in aceeasi zi?
Sau a 2 a zi?, Sau cand?
Sau nu se mai dau Dovezi?
Si permisul auto trebuie sa ma duc eu dupa el la Suceava, sau vine prin Curier/posta?
Ofer funda!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se mai dau dovezi. Permisul vine la posta in cateva zile 3-4

| lamasanustefan explică (pentru suntserios):

Dar eu pot conduce pana atunci? Sau daca ma opreste imi poate da amenda pentru. ca nu am actele(permisu) la mine?
Sau nu sunt inca bagat in baza de date, si imi face dosar?

| suntserios a răspuns (pentru lamasanustefan):

Cum iti e norocul, poate apari, poate nu. Amenda sau dosar... Treaba ta daca te riști pentru cateva zile

| HHTR a răspuns:

Salut, nu primești nici o dovada. Cel puțin eu nu am primit. Îți vor trimite permisul prin posta în maxim o săptămâna.