| Babustuica1997 a întrebat:

Buna ziua TPU! Treaba sta in felul urmator... vreau sa schizitionez un audi a6 din 2006 3.0 tdi qattro.

Proprietarul din Romania a scos primul set de numere rosii... ca idee el spune ca are cateva amenzi si ca nu crede ca imi poate da fiscalul.

Mie mi-a venit ideala idee sa ma duc cu actele masinii la un birou de acte auto, sa fac contractul de pe Neamt direct pe mine ( cel de la care iau masina nu e in actele masinii, proprietar e unul din Germania ) si dupa ce fac acest pas sa ma duc cu contractul acela la primarie la mine sa imi treaca masina pe rol si sa imi puna stampile pe el.
Eu sunt din Iasi.
Credeti ca o sa pot scoate urmatorul set pe cele 60 de zile in acest mod? Cu cvc direct pe pe Neamt pe mine luand masina pe rolul meu la impozit? ( ca idee o trec pe bunicul e cu handicap si nu platesc impozit dar pasii vor fi aceeasi ) Credeti ca am sa reusesc? Avand in vedere ca cel care a scos primul set nu e proprietarul din acte.

1 răspuns:
| Panamax a răspuns:

Seria masinii exista in baza de date a politiei.
Nu se poate inmatricula fara fiscal.