| Darcky a întrebat:

Buna ziua TPU! Vin si eu cu urmatoarea dilema. As dori sa-mi cumpar un BMW 320D din 2012 sau mai nou. Dispun de 13000 de euro. Aici vine dilema. Sunt multi 250.000 de km pe o astfel de masina? Si daca da, cam cat spuneti ca ar fi okay? Eu ma uitam sa cumpar ceva cu cateva optiuni extra, gen navigatie mare, interior piele poate si trapa. Am gasit cateva anunturi dar majoritatea au 230-260.000 de kilometri. Ce parere aveti? Imi este putin frica deoarece anul trecut am luat teapa cu un Passat CC din 2009.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce e peste 200. 000e mult pentru o masina. Da stiu acus apar unii care zic ca Audi ul lor cu 400.000 merge mai bine ca un Logan nou sau ca Bmw lor cu 500.000 e ca nou. Sa fim seriosi. O masina cu km aia mereu va hali bani

| xerxes1 a răspuns:

O masina care a facut 35.000 pe an i-a facut pe autostrada cu viteza a 6-a.
Masina este mai putin uzata decat una care a mers in oras 8000 km pe an prin gropi, cu a 2-a, stat pe la semafoare,
Eu as lua-o fara ezitare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ți o mașină cât mai puțin uzată și pune dotările pe locul 2.
Când n-ai bani, nu la dotări te uiți.

| MrGeo1975 a răspuns:

Salut. Mai bine, iei un BMW nou si acest 13.000 de euro sa fie ca avans in rate. Sau mergi la vânzător serios sau dealer auto reprezentanta daca vinde mașini sh. Mergi cu mașina pe care o vrei la service autorizat sau reprezentanta sa o verifice peste tot si pe sub ea. Daca are o problema, nu cumpara.

| Danieladdddd a răspuns:

Ba 250000 de mii sunt cam mulți, adică eu am cumpărat o Škoda Octavia din 2007 și avea 210000, acum eu nu pot zice mai multe, nu prea ma pricep dar navigația e utila și tapițeria dar și trapa e prea mult (zic și eu, dar acum e îmi dau doar cu părerea)