| Sorin_Balan_1980 a întrebat:

un simptom destul de enervant la un Ford mk3 tdci 2.0 si anume: daca temperatura motorului nu trece de o anumită liniuță masina pornește la sfert., daca trece de liniuță respectiva si ajunge la mijlocul ecranului pornește destul de greu.Deci problema zic eu ca ar fi de la temperatură. Ce ar putea fi? Va .tu.esc anticipat.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Duo in servis ca aici nu sunt meseriasi, masina nu o poti repara cu sfat de pe net, ca si un om bolnav nu il vindeci zicindu i pe TPU bea un ceai cand el are cancer, trebuie vazută masina verificata de oameni specialisti si pus un diagnostic exact, si remediata problema, exact ca si omul, doctorul il vede il consultă si pune diagnosticul precis si tratamentul adecvat bolii de care suferă omul.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

O diagnoza pe pompa de injectie si injectoare!