| Norbi16 a întrebat:

Am o problema cu un Ford Fusion 1.4 TDCI 2006. Motorul inrerupe cateodata in timpul mersului plus ca se mai opreste in relantii.Problema asta o am de jumatate de an dar este cand masina merge perfect si este cand face foarte des.Motorul trage bine folosesc doar motorina ecto de la lukoil.Cine stie care ar putea fi problema?happy

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Undeva in instalatia de alimentare prinde aer.Trebuie verificata instalatia.

| ombladon a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, este de la debitmetrul de aer, cand face asa scoate mufa si vezi daca isi revine.

| Norbi16 explică (pentru ombladon):

Te referi la mufa aia care intra in conducta pricipala de aer?

| ombladon a răspuns (pentru Norbi16):

Da,acela este debitmetrul de aer.

| Zazu a răspuns:

Mai ales daca treci de 70 km-ora in panta, e de la sistemul de antipoluare., dar trebuie bagata in service pe computer si iti iese diagonosticul exact.Injectoare,valve,p-acolo.