| Mariannicu a întrebat:

Va rog ajutați-mă ca nu știu ce sa mai fac cred ca ii dau foc! Am o mașina Daewoo Cielo 1995 1. 5ohc mașina a pornit la sfert de cheie pana săptămâna trecută când mi s-a oprit din mers și nu a vrut sa mai pornească! Bun am chemat mecanicu zice îmi iei capac delcou luleaua aia din delcou și buji noi bun le cumpăr le montează nu pornește zice cumperi ai bobina de inducție și fisele le-am cumpărat tot nu pornește problema e ca nu da scânteie decât la bujia 3 și 4 nu știu ce sa zic oare sa schimb tot delcoul? Rog sa răspundă doar mecanicii sau cei im cunoștiință de cauza!

5 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

laughing Oricum trebuiau schimbate, nu? Fă proba cu alt delcou înainte să cumperi... dar probabil asta e cauza.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Sunt mult prea vechi piesele si trebuia sa schimbi mai multe piese si inca mai trebuie daca nu porneste nici cu ce ai schimbat tu la ea. Un sfat daca nu vei reusi sa o repari. Sa nu-i dai foc ca nenorocesti mediul care este si asa destul de poluat

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Schimba-i delcoul cu totul nu mai pierde timpul!

| StefanCosmin a răspuns:

Cumpara unul mai nou si abandoneaza l pe ala laughing

| disty a răspuns:

Mi s-a intamplat asta.Schimba delcou, schimba calculator, schimba bobina ....si s-a dovedit a fi o siguranta arsa.In cazul tau, zic sa schimbi tot delcoul, daca zici ca nu ajunge scanteie la toate.Zi buna!