| markmark04 a întrebat:

Am un cielo din 96 si am o problema la el porneste foarte greu.i-am schimbat pompa aproape toate releele buji fise capac de delcou si tot porneste greu va rog ajutati-ma si pe mine

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Electromotorul l-ai verificat? Daca carbunii sunt tociti ai pierderi mari de curent.

| markmark04 explică (pentru horia2012):

Sunt buni carbuni i-am verificat electromotoru da bine. pompa e buna o sa ii schimb maine injectoarele cu totu....habar nu am ce sa ii mai facsad

| horia2012 a răspuns (pentru markmark04):

Si reglajul distributiei poti sa-l verifici. Oricum pe sistemul de alimentare si aprindere ai o problema.

| markmark04 explică (pentru horia2012):

Am descoperit singurlaughing) rolling on the floor)din cauza de la filtru de aer l-am scos de tot si porneste imediat i-am pus unu sport si nu mai am treaba nu imi trecea prin cap asa cevarolling on the floor)

| horia2012 a răspuns (pentru markmark04):

Intr-adevar -cine s-ar fi gandit la asa ceva. Bine ca ai rezolvat.

| Lucian_Glavasc_1992 a răspuns:

Esti sigur ca ai shimbat pompa cu una care trebuie?
in mod normal ar trebui sa porneasca destul de bine daca ai shimbat-o.
incearca sa detectezi problema ca nu e de la pompa