| Cătă_Cătălin_2000_4NvW a întrebat:

Bună ziua, vreau sa cumpăr o mașină și proprietarul vrea sa își ia numerele sa le pună pe mașină lui, întrebare e ca dacă ia numerele trebuie sa fac rarul din nou la mașină sau doar trebuie sa o trec pe numele meu și sa ii iau numere?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Nu se face RAR-ul din nou.
Vechiul proprietar isi pastreaza tablele, i le dai cand tu mergi la politie sau si le ia dupa daca nu merge cu tine, dar trebuie mers cu actele la politie ca sa fi trecut in CIV si sa ti se elibereze un alt talon pe numele tau si noile numere de inmatriculare.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca masina are ITP valabil nu mai trebuie sa mergi la RAR pentru ITP decat atunci cand acesta expira.
Daca ai toate actele, inclusiv asigurarea RCA atunci poti merge s-o inmatriculezi.

| SoulReaver a răspuns (pentru Ioandelasal):

La RAR tot trebuie sa mearga pentru serii. Deci oricum ajunge la RAR.

| alina2k18 a răspuns:

laughing Si cum iti vinde masina fara numere?

| suntserios a răspuns (pentru alina2k18):

Cine a zis ca o vinde fara numere?

| TheWznd a răspuns (pentru alina2k18):

O transportă pe platformă.