| maryy a întrebat:

Vreau sa cumpar un Logan, dar care a fost in leasing.Proprietarul spune ca e achitat leasingul.In carte si in talon este numele proprietarului, dar el a dat masina nepoatei sale si e scrisa si ea in cartea masinii.Este in regula masina? De cine am nevoie.De proprietar(unchiul). sau nepoata sa? Multumesc anticipat. Daca mai este nevoie de detalii, voi raspunde imediat.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Contractul de cumparare il inchei cu ultimul proprietar inscris in cartea autoturismului. Eventual intreaba-i cum a fost inscrisa nepoata(daca au incheiat un contract legal de vanzare-cumparare), pe cine este inscrisa in circulatie si cine figureaza cu masina inscrisa la impozite si taxe. Numai bine!