| Cucuriguuu a întrebat:

Buna ziua!

Vreau sa schimb acel afisaj bord (display-ul din bord care arata kilometrajul,turatia,starea masinii,etc.) la un Renault Espace IV.

De ce trebuie sa tin cont? (citisem undeva ca de marca dispozitivului -pot fi SAGEM sau JOHNSON CONTROL ceva de genul-, altundeva ca de un anumit cod si nu mai stiu ce sa cred).

Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Si ce, ai sa-l schimbi tu, personal?
Du-te la cineva care se pricepe la asa ceva, si lasa compatibilitatile pe seama lui. Eu nu stau sa le explic clientilor ce grunduri se pupa cu ce vopsele, ce lac trebuie, ce intaritor, ce diluanti... Le fac lista, daca vor sa fure meserie s-o citeasca.

| Magnifico a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Iti ia 2 minute sa-l schimbi (indiferent daca esti persoana autorizata sau nu) pentru ca are 2 suruburi, deci ai nevoie doar de o surubelnita.
Eu vreau sa dau comanda urgent de unul (maine am drum la Bucuresti si bordul meu nu se mai aprinde, nu imi arata nimic, nici viteza cu care merg macar) si vreau sa stiu daca s-ar potrivi un anume tip (pe care l-am gasit).