| Cris83 a întrebat:

Salutare tuturor.
Am și eu o problemă la o bicicletă electrică.
Am înlocuit indicatorul care era cu afișaj led cu unul cu display și nu îmi arată kilometrajul, oare care ar fi problema sau ce aș putea face? Mă poate ajuta cineva cu această problemă!? Aștept un răspuns. Vă mulțumesc frumos.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca inlocuiesti intre ele doua forme asemanatoare, nu e sigur ca vor fi si inlocuitoare!
Ca exemplu:
O lingurita seamana ca forma cu o lopata, DAR
- cu lopata greu vei amesteca zagarul din cana de cafea, respectiv - cu lingurita vei putea face greu un amestec de beton pentru trotuarul din curte.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai da, daca ai zice si tu ce model de bicla, ce display ai pus... cel mai probabil fie nu e compatibil, fie nu e configurat cum trebuie.

| Cris83 explică (pentru GabiDumitrescu):

Este o bicicletă Prophete 24V 250W și display-ul care l-am pus este SW 900. Probabil să nu fie compatibil penrut că la display am 5 fire și la controller doar 4.

| Cris83 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ar trebui oare să înlocuiesc și controller-ul cu ceva de același voltaj și să fie compatibil și cu display-ul!?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Cris83):

Damn, pai tu ai pus la ghici? De obicei se schimba si controllerul sau gasesti ceva compatibil cu controllerul vechi. Buba e ca in special la chinezarii e o mare nebunie cu compatibilitatea...

| Cris83 explică (pentru GabiDumitrescu):

Gabi Dumitrescu mi-ai putea recomanda un controller care să fie compatibil cu bicicleta și display-ul!? Mulțumesc frumos