| superserios a întrebat:

Bunaziua am o problema mi-am cumparat un scuter de curand maxim o luna si la anceput merge bine.dar dupa un timp a anceput sa-mi scapete pedala de pornire si nu pot sa al pornesc dati-mi un raspuns

4 răspunsuri:
| Florincrap a răspuns:

Fuguta la un service autorizat!

| KaPy2 a răspuns:

Segmentează-l, dacă zici ca nu mai poți sa-l pornești, sa nu crezi ca segmentarea e ușoară, mai bine te duci la un mecanic priceput, Bafta!

| Mariussss14 a răspuns:

Da pedala jos si ai acol inauntru ai un rac nu stiu exact sa iti explic sunt mancati dinti de la rac trebuie sa cumperi alt rac costa in jur de 20-50lei

| dragossefu a răspuns:

Daca iti scapa pedala poate sa fie de la sistemul de pornire desfaci capacu de la pedala si te uti acolo la semiluana sa vezi dca sau tocit zimti dupa ia si la rac daca sunt tociti cumpara alti iar de montat nu se monteaza asa greu daca ai pe cineva care se pricepe ep acolo mai bine il chemi pe el.