| Sp4RkMan a întrebat:

Salut TPU,am o problema cu un scuter,incerc sa il pornesc la pedala, da semn de pornire dar nu porneste am incercat aproape 15 minute,tot nu porneste.happy i-am desfacut carburatorul si l-am curatat,apoi am desfacut capacul de la benzina si l-am uitat asa desfacut, pana a 2a zi dimineata...sa fie problema de la benzina?happy

Funda!

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Nu are treaba cu benzina.Incearca alta bujie, curata filtrul de aer.

| Sp4RkMan explică (pentru ombladon):

Ma gandeam ca benzina e cu apa..si de asta happy

| KaPy2 a răspuns:

Salut
Curata-i filtru de aer, reglează-i bine carburatoru, și când încerci sa-l pornești dai 5-6 pedale fără contact și apoi una cu contactul pus și trebuie s a pornească!winking

| Sp4RkMan explică:

Alte ideei...nimic?sad