| andreicluj a întrebat:

Bunaziua TPU. As avea o intrebare la voi, rog numai cunoscatori sa raspunda, in urmatoarele zile vreau sa achizitionez o masina sh, si nu stiu ce sa aleg intre o skoda octavia si un vw passat ambele din 2006 cu 120 mii km motorizare 2.0 l 140 cp ambele, full option fara piele. As fi curios voi care ati alege-o si de ce ati alege-o. Masina o folosesc numai pentru plimbari atat. Multumesc

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde si de diferenta de pret intre ele, depinde de cum arat si care este mai ingrijita, depinde si de istoricul lor daca poti sa il afli. Personal as alege passat ul.

| andreicluj explică (pentru suntserios):

Pai skoda e la 7500 si passatul la 8000, multumesc pentru sfaturi am ales si eu passatul in wekend merg dupa el.

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Passat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Passat normal

| mihaelaestee a răspuns:

Buna.

Eu am o skoda octavia neagra. Este neagra merge pe benzina, are tractiune pe fata si are moror M5. Este o masina de trasee lungi, nu de plimbari. Dupa parerea mea consuma destul de mult, dar este superba (full option ) happy

Cat despre ww pasat am auzit ca consuma 9.1 (urban ). Este o masina putin de fite.
Eu zic sa optezi pentru Skoda.

FUNDA?