| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Stie cineva ce se intampla daca circul cu un autoturism cu numere provizorii (rosii) pe numele fostului proprietar si asigurarea pe numele meu?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In situatia descrisa este in regula, nu se intampla nimic, poti circula maximum 90 de zile asa, avand in vedere ca este obligatoriu sa faci asigurarea RCA pentru inmatriculare, fara aceasta nu iti accepta inmatricularea.

| adryang78 a răspuns:

Nu se întâmplă nimic. Ai trei luni să înscrii mașina, iar asigurarea e normal să fie pe numele tău, a fost făcută în vederea înmatriculării.