| paulp a întrebat:

Cam cat m-ar costa schimbul de distributie (curea) + pompa apa + filtre la un Polo 2012? Ultima data a fost schimbata in noi. 2014 si ma gandesc ca e cazul sa se schimbe din nou cu toate ca mai mult de 20 mii km nu a facut de atunci masina.

2 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Uleiul+filtrwle se schimba la 15000km, iar distributia cu pompa de apa in functie de manualul de service. La unele masini e 5 ani sau 60k km sau 10 ani si 180/210k km.

| paulp explică (pentru UserRo10):

Daca nu am facut 15000 km si a trecut 1 an nu trebuie schimbate filtrele + uleiul? eu asa stiam ca 1 an sau 15000 km