| anonim_4396 a întrebat:

Cam cati km mai mergi cu un golf 4 1.4 16v dupa ce se aprinde pompa? Precizez ca asa cum merge oricare si eu merg la consum. mersi

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Se aprinde martorul de la nivelul combustibilului. Nu este recomandat sa ajungi in situatia asta.

| eugem35 a răspuns:

In mod normal cand se aprinde pompa se spune ca intri pe rezerva in mod normal si sigur 80km depide si de aglomeratia din bucuresti si daca schimbi vitezele sub 2000rpm ai consum bun

| jocnecurat a răspuns:

Ce pompa se aprinde? Pendeho mai formuleaza o data intrebarea!

| alex_7264 a răspuns:

Intre 50 si 90 km iti arata la comp. de bord

| Sofer a răspuns:

Atunci cand se aprinde becul de combustibil din momentul acesta mai sunt doar 10 litri in rezervor.

| mro06 a răspuns:

Hmmm... Daca ai un consum bun cred ca ai putea ajunge undeva la 85 de km. Dar... nu te sfatuiesc!