| Valentin224 a întrebat:

Cam cu cat as putea mari puterea unui passat b6 din 2009 cu motor 2. 0tdi 170cp nu contează bani

Răspuns Câştigător
| Alex132331 a răspuns:

Cel mai simplu este sa te duci sa i faci o remapare te costa undeva la maxim 450 una de calitate si scoți aproximativ 200 210. Apoi daca dai jos catalizatorul (va trebui sa dai șpagă la itp ca sa l mai treci) un traseu nou de evacuare undeva la inca 10 cai. Restul presupune modificări scumpe si multe la motor undeva la 5 6 mii de euro daca vrei ceva sigur.

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Poate sa-i schimbi calculatoru, asa am auzit, dar nu-s sigur.Alte chestii doar daca le face fabricantu, nu stiu ce sau cum anume dar se poate.Chiar zilele astea vorbeam cu cineva cum aceiasi masina cu exact acelasi motor au puteri diferite chiar de 60 de CP.Bine astea is asa din fabrica, cineva vorbea pe net cas alte pistoane, alt turbo, desi si la turbo scrie exact la fel.In sf se poate dar nu stiu daca le poti face tu, apoi vorba cuiva pe aici te duc alea cit nu face masina, deci nu merita. Uite motor de 2 litri turbo dar pe benzina simplu scoate 200 CP fara modificari, fara mare lucru pe el si din 2005. Dar daca sa zic il modifici tu sau cineva care se pricepe va consuma mai mult.

| cristimihailov a răspuns:

Ia-i emblema, pune-o pe un tractor... sau camion. Acum te vei bucura de sute de cai putere. 300 minim.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Cu o remapare il duci la 200.
http://tcmturbo.ro/chiptuning.php

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Probabil la 200 numai din soft la restul cu piese e în funcție de piese dar nu cred că merita investiția.