| Începătorul988 a întrebat:

La cati cai rezista un motor de 2. 0tdi 170cp, cu interne si injectoare stock.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand mergi respectand viteza legala ai mai multa placere cu masina, la ce viteza pentru ce soft? Mai bine un tuning interior exterior, motoru lasa-l ca are destule pe cap. Si garaj sa ai conteaza mult, despre saci nu merita sa ii bag in masina e pacat laughing

| Începătorul988 explică (pentru mgtow):

Atunci da-i jos suspensia laughing)
Are deja soft masina.

| Frank51 a răspuns:

Acel motor este deja supraalimentat. Toata lumea stie ca pica injectoarele la gramada, daca ii mai faci si soft probabil o sa ramai pe dreapta.

| Începătorul988 explică (pentru Frank51):

Momentan e stage 1, cu evacuare, 210cai.
Cat despre injectoare, sunt in apele lor! Bosch, de pe Facelift-ul, euro5 de 170cai.

| Frank51 a răspuns (pentru Începătorul988):

Poate sa fie orice! Un prieten a avut o skoda cu acest motor, si a schimbat injectoarele in fiecare an! Poate a avut el ghinion. Eu zic ca nu o sa duca mult. Las-o asa la 210 nu mai umbla la ea, si mergi frumos cu ea, in trepte mici nu o forta, si spera sa duca cat mai mult. Bafta!

| Începătorul988 explică (pentru Frank51):

Multi fac modificari la BKD'uri, cele de 140cai si ajung lejer in 250cai.
Nu cred ca cel de 170cai nu duce mai mult.
ARL'u de pe golf4 cel de 150cai, duce undeva la 490/500 cu internele STOCK, avea Adi Mazilu un Lupo cu cod motor ARL de vreo 460cai.

| Sergiu_Dreghici_1990 a răspuns:

Depinde de soft.ul făcut undeva la 210-220 cp fara probleme