| Palabra1234 a întrebat:

Cam pe la a câta sedinta de condus ar trebui sa ajung sa nu mai am greseli?(gen sa ajung la punctul in care instructorul imi spune doar in ce directie sa o iau fara alte interventii majore. (Azi am avut a 5-a sedinta si sunt destul de intrigat si dezamagit oarecum de prestanta mea. Vreau sa stiu in ce ritm ar trebui sa evoluez in functie de numarul de sedinte ca sa pot lua traseul. Cam cum evolueaza lumea de obicei?(in cazul in care nu au mai condus deloc inainte de scoala de soferi)
As dori un fel de checklist cu abilitatile posedate/nr de sedinte terminate.
Ps: nu sunt femeie xd

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam după prima mie de km după ce iei permisul începi sa nu mai faci greșeli dacă e sa fim realiști

| Începătorul988 a răspuns:

Depinde doar de tine. Eu de la a2a sedinta eram ok. Nu ma împăca eu cu cele 2 mâini pe volan, si cu plecarea din rampa. Depinde doar de tine, vorbește cu tatăl tău si du-te la un poligon sa exerseze parcarile, plecarea din rampa. Succes.

| Atim a răspuns:

Checklist-uri per ședințe nu iti poate da decât instructorul tău. Fiecare instructor are stilul lui. Primele ședințe sunt de invatare si ultimele sunt de repetiție si perfecționare. Tu fiind încă la primele, e normal sa gresesti mai mult. Pe la ultimele sedinte ai sa vezi ca lucrurile par mult mai simple. Greșeli mici oricum vei mai face, nu are nimeni de la un începător pretenții sa conducă perfect.

| Awwr_Adam_1999 a răspuns:

Pai termina cele 15 sedinte si daca este cazul mai i.ati niste ore in plus si la traseu o sa mergi cand esti pregatit bafta.