| Girly97 a întrebat:

Care ar putea fi cea mai logica explicatie pentru faptul ca desi am pornit de la zero cu incercari esuate de a porni motorul in trecut pana sa renunt complet, de cand am inceput orele de condus DOAR o singura data mi-a murit motorul, cand am ridicat piciorul de pe ambreiaj prea repede pe un drum cu denivelari. Mi se pare foarte neobisnuit pentru cineva care a inceput de la zero sa aiba o asemenea reusita si poate ceva care nu s-a mai intamplat vreodata in lume. Adica eu ma asteptam sa imi moara motorul mult mai des mai ales ca sunt vai de capul meu fara experienta anterioara. Pedala de ambreiaj pe care o folosesc nu este folosita de instructor decat la nevoie si pot simti daca el foloseste ambreiajul in locul meu deci nu cred ca instructorul ar folosi ambreiajul de fiecare data cand plec de pe loc, daca ar fi fost asa poate nu mi-ar fi murit motorul pe acel drum cu denivelari. Mi se pare pur si simplu neobisnuit si straniu. Care ar putea fi cauza?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti-am mai explicat, conduci un diesel.
E greu sa omori motorul la un diesel.
Discutam dupa ce conduci o masina pe benzina.

| Girly97 explică (pentru suntserios):

De fapt conduc o masina Dacia pe benzina. Masina tatalui meu este pe motorina.

| suntserios a răspuns (pentru Girly97):

Atunci bravo ție, înseamnă că te pricepi

| Girly97 explică (pentru suntserios):

Cum este posibil ca cineva care a luat-o de la zero să fie atât de priceput/ă? Nu cred!

| haileewatson a răspuns:

Cauti complimente?

| Girly97 explică (pentru haileewatson):

Mai degraba o explicatie logica, fiind ceva care nu s-a mai intamplat vreodata...

| carevaescu a răspuns (pentru Girly97):

Daca încerci să conduci mai multe tipuri de mașină cu același rezultat, atunci poate ai un talent pentru ambreiaj.

Daca experiența ta e bazată doar pe mașina instructorului, poate el te-a ajutat.

Mai bine vorbești cu el.

| papu23 a răspuns:

Si eu in prima ora de condus nu am omorat motorul niciodata si acum il omor, cel mai probabil iti apasa instructorul si nu observi laughing