| Girly97 a întrebat:

Buna dimineata. Mi se pare suspicios faptul ca de cand am inceput orele de condus nu mi-a murit motorul decat o data, cand am ridicat piciorul de pe ampreiaj prea repede pe un drum cu denivelari. Ma asteptam sa imi moara motorul de cel putin 50 ori mai ales ca am inceput de la zero. Nu pare suspicios?

Răspuns Câştigător
| CleanHeart a răspuns:

Bravo, continua tot asa

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta inseamna ca te descurci. Este ambreiaj nu ampreiaj.
Mare grijă pe partea de circulatie. Indicatoare rutiere, prioritate etc.

| RAY a răspuns:

Cat te costa?

suntserios
| suntserios a răspuns:

E diesel mașină?

| Girly97 explică (pentru suntserios):

Da.

| suntserios a răspuns (pentru Girly97):

Pai de aia. E greu să îți moara motorul când e diesel. Când o să conduci benzina o să îl omori zi de zi până te înveți

| Wr3nch a răspuns:

Nu pare suspicios, pentru ca pare ca știi să il ți unde trebuie.

| Girly97 explică (pentru Wr3nch):

Am auzit de unii instructori care isi ajuta prea mult elevii inclusiv la plecarea de pe loc sau la franare iar la examen nu reusesc sa faca cele mai simple lucruri cum ar fi plecare de pe loc. Acum 5 ani cand am incercat sa pornesc masina tatalui fara sa merg ci doar sa o pornesc in camp a murit motorul de 7 ori si nu am reusit nici macar sa o pornesc. Tocmai de aceea mi se pare putin suspicios.

| carevaescu a răspuns:

E foarte improbabil sa te fi invatat asa de repede, dar nu imposibil.
Totusi, vorbeste cu instructorul tau despre asta.
Exerseaza si pe alte masini.
Bafta!

| BogDan9595 a răspuns:

Instructorul iti tine ambreiajul. Nu pre e bine ca te inveti prost. si singur o sa iti moara. Unii instructori tin prea mult la ambreiajul lor.