| anonim_4396 a întrebat:

Care din urmatoarele masini va avea o acceleratie 0-100km mai buna?: astra bertone 1.8 16v GPL vs vectra b 2.0 DTI

8 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Bertone..Am condus vectra 2. 0Dti dar ii puturoasa, nu ii o masina de porniri de pe loc, bertone cum ii el gpl ii mai tare, daca lasi numai benzina nu ai ce sa mai zici.Dar Vectra ii puturoasa!

| RB26DETT a răspuns:

Eu spun ca la drum lung un motor pe benzina este foarte bun, motoarele pe benzina avand puterea maxima la turatie mare cat despre diesel au puterea maxima la turatie mica, deci punctul forte la diesel este plecarea de pe loc, accelereaza foarte bine la turatie mica. de la turatie mare merge mai greut putin dar daca are si turbo e bun happy eu spun ca diesel ar accelera mai bine, daca pui p masina cu motor 2. oi in cursa cu 2.o dti fii sigur ca cel cu benzina va castiga happy

| SoulReaver a răspuns:

Cred ca Bertone-ul are motor pe benzina destul de marisor. Dar cred ca vectra-ul nu va fi departe.

| Iulian922 a răspuns:

Vectra b 2.0 DTI

| Fl4V1US a răspuns:

Vectra

| mi123 a răspuns:

Astra bertone 1.8 16v Gpl

| JohnnyIsMyUserName a răspuns:

Daca Bertone are GPL, motor de 1.8 si Vectra are motor de 2.0 motorina, clar Vectra trage mai bine.Este si motorul mai mare si are si arderea mai puternica fata de GPL-ul de pe Bertone care are o ardere mai uscata.

| Bogdano a răspuns:

Astra bertone 1.8 16v GPL accelereaza/trage mai bine happy