| RO10 a întrebat:

Care dintre cele două cutii de viteze este cea mai buna: Automata sau Manuala

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

La cat de performante si fiabile sunt noile cutii automate chiar nu mai vad avantajul unei manuale

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai buna la ce? Ambele au avantaje si dezavantaje.

| AurelionSol a răspuns:

Pai, să o luam logic, e mai moderna, e mai scumpă, logic că e mai bună că manuala DAR, când se strica e nasol, scump, consum mai mare daca nu ești atent

| sir sanjei a răspuns (pentru AurelionSol):

Cate cutii automate stricate cunosti tu, si pe ce masini?
Consumul este chiar mai mic pe cutiile automate de generartie mai nou(cam de la 2008 in sus)
Cutiile DSG din gama VAG nu sunt cutii automate, prin urmare sunt singurele care sunt putin mai pretentiose la intretinere si mai scump de reparat!