| AlexDorinel a întrebat:

Care e cea mai populară marca de mașini în Romania?
Care e cel mai popular model de mașină în Romania?

Vreau răspunsuri serioase nu la caterinca

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Care sa fie oare daca nu Dacia.

| Catrice a răspuns:

Dacia

| NadyPorahy a răspuns:

Dacia

| GabrieloKg a răspuns:

Daca te referi doar ca marca prezenta in tara si nu facuta in tara, nu poate fi doar una, pentru ca ai BMW, Audi, Mercedes.

Dar ca si fiabilitate, piese ieftine etc, ar fi VW.
Cel mai popular ca si cel mai folosit, cred ca este Volkswagen.
Ca si cel mai cunoscut, cred ca BMW, cine nu stie de BMW.

| Invictusman a răspuns:

Dacia

| Mirel4412 a răspuns (pentru GabrieloKg):

S a referit la cea mai populara masina din Romania. Era greu de inteles? Cea mai folosita e Dacia( logan, duster, etc)

| ahitler567808 a răspuns:

Dacia 1300-1310-Logan
Matiz
Golf
Probabil ca astea sunt cele mai cunoscute

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Daca intrii pe OLX de exemplu o sa vezi ca cele mai multe masini de vanzare sunt cele VW. Cel putin la mine in oras tot a 4 a masina e un VW, dintre care cred ca cel mai popular model e golfu ( fie el 4, 5, 6, etc). In schimb la masini noi si/sau de firma e clar ca dacia e cel mai popular. Deci una din cele 2 as alege ca fiind cele mai populare.