| Alexandru112232 a întrebat:

Salut TPU, as vrea sa incep o afacere.
As dori sa cumpar masini avariate, sa le repar si dupa aia sa le vand
Precizez ca vreau sa iau masini avariate doar din Romania
Este o afacere buna? Merita
As dori sa primesc raspunsuri serioase
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă faci tu reparația, e afacere bună. Dacă plătești pe alții pentru asta, depinde de nivelul de avarie a mașinii.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nici nu s-au mai gandit altii 10.000 de insi la asta.
pai afacerea asta o fac toti samsarii
ma tem ca in urmatorii ani nu vom mai avea loc in trafic si vom merge pe jos cu totii
unii fac bani altii nu, poti incerca
vezi insa ce masini avariate iei, ca unii vand masini dar isi pierd sufletul, mai ales aia care vand masini sudate!

| johnnny123 a răspuns:

O afacere de genul ăsta depinde de foarte multe variabile. Ce mașini găsești și la ce prețuri, cu ce costuri le repari, cu cât reușești să le vinzi, cât de priceput ești la reparat mașini, unde și cum faci reparațiile, cât de priceput ești la negocieri, care este concurența, câtă seriozitate inspiri etc, etc.

Poate fi o afacere bună, poate fi o afacere extrem de proastă. Nu poate să știe nimeni.