| anonim_4396 a întrebat:

Care e cel mai bun site de facut chestioare auto,care sa aiba intrebarile IDENTICE ca la politie, cand dai sala?

www.drpciv.ro(unde iti trebuie cont) sau www.i-drpciv.ro si mai e unul:www.scoalarutiera.ro

Deci,vreau sa-mi spuneti si mie site-ul care are intrebarile la fel ca la sala.DAU FUNDA! Multumesc frumos!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E-drpciv.ro gratuit si iei examenul PC garantat

| Razwan29 a răspuns (pentru mgtow):

Am facut si eu pe acela, dar instructorul mi-a zis sa fac pe www.drpciv.ro simplu(acolo trebuie sa-ti faci si un cont de utilizator)

| mgtow a răspuns (pentru Razwan29):

Pe e-drpciv explica mai bine daca gresesti iti arata la mediul de invatare el nu stie asta

| Razwan29 a răspuns (pentru mgtow):

Am inteles, dar pe acest e-drpciv sunt intrebarile formulate ca la examen sau ca pe drpciv simplu?

| mgtow a răspuns (pentru Razwan29):

Sant la fel

| BJK1903 a răspuns:

Poti sa faci si pe site-ul www.pdc.ro,ai 42 de chestionare(atatea sunt in total) si daca le faci de 2-3 ori le inveti sigur si o sa ei sala cu 23-24 pct. Si eu in octombrie voi da examenul(sala) si invat dupa site-ul PDC si multi spun ca e cel mai bun site la fel ca www.e-drpciv.ro doar ca e PDC poti sa alegi ce chestionar vrei sa faci. Numai bine si sper sa ei sala din prima si traseul la fel. Succes

| Razwan29 a răspuns (pentru BJK1903):

Multumesc frumos, dar inainte de toate mai am o intrebare:Eu am 2 carti una din 2014 si una din 2015, problema e ca am dat de intrebari forumulate LA FEL si cu raspunsuri diferite, adica in cartea 2014 intrebarea x avea ca raspuns corect varianta A si in cealalta aceeasi intrebare avea alt raspuns sau chiar 2 variante corecte.Eu acum pe care sa o iau de buna, la fel si in privinta site-urilor cu chestionare.

| BJK1903 a răspuns (pentru Razwan29):

Ia-o pe cea din 2015 de buna, pentru ca este o editie noua si cred ca s-au mai schimbat pe acolo. Nu stiu sigur, dar uita-te la aia din 2015. Numai bine. happy Succes